субота, 4 січня 2014 р.

Премії Пантелеймона Куліша

Премії Пантелеймона Куліша на Сіверщині.
DSC05805
Новий рік приніс на Придесення приємну звістку, адже лауреатами престижної міжнародної літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша у 2014-му стали одразу двоє наших земляків.
Відомий письменник, професор Київського національного університету культури і мистецтв Микола Ткач, уродженець с. Ленінівка (Сахнівка) Менського району відзначений за збіркупоезій «У володіннях волоса».
А знаний журналіст, письменник, головний редактор видавничого дому «Букрек» Микола Максимець, який є уродженцем села Старі Боровичі Щорського району вшанований за свої оповідання, есеї та резонансні публіцистичні твори: «Пастух білого птаха», «Приїжджайте додому, синочки», «Троянда з Поліського краю», «Тривожна тиша в Лісограді», «Якщо завтра війна…» і «Чернігів зустрічає земляків». Як видно навіть із назв, твори лауреата  в основному про рідне Придесення та жителів Сіверянського краю.
Микола Максимець у вісімдесятих роках минулого століття розпочав свою журналістську діяльність у Щорській райгазеті «Промінь Жовтня» і з того часу не пориває зв’язків із колективом редакції. Читачі цього часопису були першими поціновувачами автобіографічної повісті «Таємниця гори діда Лева», яку часто порівнюють із «Зачарованою Десною» Олександра Довженка. Старше покоління мешканців Старих Борович у багатьох героях книги впізнає конкретних односельців, дивується точним замальовкам знайомих місць на берегах Снову.
Також почесною нагородою в цьому році відзначені: письменники, Шевченківські лауреати Василь Голобородько з Луганська та Віра Вовк – нині громадянка Бразилії, жителька Ріо-де-Жанейро; кияни Дмитро Чистяк – поет, перекладач, член-кореспондент Європейської Академії наук, мистецтв і літератури (Париж), Іван Рябчій – письменник, журналіст і перекладач та Борис Артарі-Колумб – меценат; відомий фінський перекладач з Гельсінкі Ееро Балк; письменники зі Львова Роман Кудлик – головний редактор журналу «Дзвін» та Віктор Палинський; а також двоє мешканців Луцька – літературознавець Ірина Констанкевич і прозаїк, літературний критик та музикант Олександр Клименко.
max
Микола Максимець
Літературно-мистецьку премію імені Пантелеймона Куліша засновано 1 березня 2011 року за сприяння Національної спілки письменників України та міжнародних громадських організацій для розвитку вітчизняного книговидання і підтримки українських письменників, митців, науковців, журналістів, працівників культури та освіти, відзначення внеску громадських діячів і меценатів, які мешкають в Україні та за кордоном.
Цього року надійшло 185 подань і пропозицій з усіх регіонів України та закордону. Зокрема, кандидатури Василя Голобородька та Віри Вовк на здобуття премії висунула міжнародна громадська організація «Чернігівський інтелектуальний центр», яка нині об’єднує 48 українських і зарубіжних письменників, журналістів, перекладачів та науковців (керівник – Сергій Дзюба).

Немає коментарів:

Дописати коментар