неділя, 12 січня 2014 р.

Відкритий лист Сніжани Потапчук до глядачів фільму «Корюківка. Злочин проти людяності».

Документальний фільм «Корюківка. Злочин проти людяності» — розповідь про одну з тисяч трагічних сторінок, яку довелося пережити нашому  народові. Це розповідь про спільне для кожного
з нас минуле. Про війну, яка відняла, позбавила і осиротила. Апогеєм бездушної воєнної машини стали події березня 1943 року. Коли, здається, людина перестала бути людиною, коли нав’язані відчуття ненависті і помсти та жадоба будь-що встановити «новий порядок» перетворили людину в карателя, дали їй владу над життям: невинним і беззахисним. За два дні чернігівське містечко Корюківка перетворилося на суцільне згарище, в якому заживо німець похоронив сім тисяч наших співвітчизників.
Також це розповідь про пам’ять. Нашу з вами пам’ять про Війну. Про наш обов’язок перед Ветеранами. Про формальне ставлення до Свята Перемоги і цинізм та байдужість в очах наших дітей.
Дякую комітету Держкомтелерадіо за високу оцінку фільму. Хочу акцентувати на тому, що дана нагорода, як і усі попередні нагороди фільму, це в першу і єдину чергу заслуга багатьох людей, котрі зі щирим серцем і відповідальністю трудилися над створенням фільму. Найперше — це:
Ганна Андріївна Тихоновська, Віра Василівна Гнатюк, Володимир Іванович Костюк, Діна Степанівна Корнієвська, Іван Лукич Стельмах, Ірина Степанівна Ткачова, Віктор Петрович та Ніна Вікторівна Коробко, Леонід Костянтинович Тихоновсткий, Лідія Кирилівна Тройна, Ганна Микитівна Нековаль — вони, одні з небагатьох тих, кому пощастило врятуватися від рук німецьких карателів.
Ветеран Великої Вітчизняної війни, партизанка Галина Василівна Данілко, чоловіка котрої Шевельова Олександра Івановича, Героя Радянського Союзу, 9 травня 1991 року вбили під під’їздом за ордени.
У втіленні задуму нам допомагали:
начальник відділу культури та туризму Корюківської райдержадміністрації Людмила Бабич, науковий співробітник Корюківського історичного музею Оксана Толкачова, науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко.
Також: Центральний державний архів громадських об’єднань України, Державна міжвідомча комісія у справах увічнення пам’яті війни та політичних репресій при Кабінеті Міністрів України, Український інститут національної пам’яті, Чернігівська облдержадміністрація, Державний архів Чернігівської області та Корюківський історичний музей.
«Народний» аматорський колектив «Лілея» та танцювальний колектив під керівництвом Олени Мостович Корюківського районного БК, «Зразковий» ансамбль скрипалів Корюківської школи мистецтв, директор Корюківської гімназії Віра Якушина, вчитель історії Тетяна Литвиненко, співробітники Корюківського районного БК Алла Дем’янчик та Роман Ковальов.
Творча група фільму: керівник проекту — Марк Гресь, консультант — Світлана Мироненко, оператори — Андрій Ревко та Ігор Бойко, режисер монтажу — Сергій Ачинян, помічник режисера — Тетяна Пащенко, адміністратор — Анна Єрофеєва, графічне оформлення — Юрій Урбанський. Виробниче забезпечення — Тетяна Тростянська, Лариса Чепіга, Тетяна Рішанек.
Дякую Богові за те, що можу бути корисною своїй країні і її мешканцям. За те, що публічно можу висловити пошану своїм бабусям і дідусям, чиї долі так само зруйнувала Війна. Дякую своїм батькам Анні і Василю Потапчук за те, що завжди поруч, за тил, за моральну і матеріальну підтримку. Дякую наставникам і учителям за виховання духу: Світлані Мироненко, Роману Іщуку, Вікторії Попович, Ользі Скрипник, Михайлу Барничу, котрі навчили не лише професії, а й життю.
Світла пам’ять усім, хто загинув під час Корюківської трагедії і тим, хто поліг на полях бою за нашу Батьківщину. Світла пам’ять В’ячеславу Максимовичу Чорноволу.
З повагою,

Сніжана ПОТАПЧУК. 

Немає коментарів:

Дописати коментар