середа, 15 січня 2014 р.

Прорив у радіоефірі області!

Обласне радіо  тепер транслюватимуть цілодобово!Приємна новина для шанувальників радіо-простору: з 10 січня жителі Корюківського району (а ще –  Коропського, Сосницького, Семенівського, Щорського, Менського та Новгород-Сіверського районів) тепер можуть слухати передачі Чернігівського обласного радіо в FM-діапазоні на хвилі 101,2 мегагерц. І вже не кількахвилинні випуски, як колись, а цілодобово!
Спілкуюся із заступником гендиректора ОДТРК «Сівер-Центр» з питань радіомовлення, заслуженим журналістом України Олегом Шолохом.
- Знаю, як ніхто, що мої земляки дуже скучили за місцевим радіомовленням, адже програм Корюківської радіоорганізації не чути вже більше року, та й «чернігівске радіо» зникло з ефіру Першого каналу (і не тільки у нашому районі) ще в 2012-му. Що сталося і чому, на Вашу думку, ця ніша до сих пір не була заповнена?
- Бо не все так просто, як комусь може здатися. На Першому каналі ми перестали виходити, оскільки закінчився строк дії нашої ліцензії. А Перший   канал Національної радіокомпанії України отримав ліцензію від Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення на ту частоту мовлення з передавача у Холмах на всі 24 години, тобто цілодобово. Нажаль, у сітці НРКУ не знайшлося місця для обласного радіо. Право транслюватися на частоті 101,2 мегагерц з Холменської вежі наша телерадіокомпанія отримала лишень на початку 2013 року. Але, як це часто буває в останній час, щоб придбати обладнання для трансляції у телерадіокомпанії не знаходилося потрібної суми грошей, та й, чесно кажучи, не вистачало для цього творчих працівників. І ось нарешті, завдячуючи генеральному директору ЧОДТРК «Сівер-Центр» Аркадію Білібаєву та керівникам обласної влади, все потрібне обладнання в кінці минулого року було змонтовано Чернігівською філією концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення на вежі в селищі Холми. До речі, інженерно-технічний склад філії провів значну роботу, були зроблені тестові випробування, проводилась перевірка якості сигналу і от з 10 січня и мвже почали цілодобову(!) трансляцію наших програм.
- Олеже Петровичу, то це тепер люди зможуть слухати свою, рідну хвилю не лише в приміщеннях, а й їдучи в авто, та пересуваючись просто по вулиці? – запитую.
- Так. Всі, хто має FM-приймачі, а такі зараз є навіть майже у всіх мобільних телефонах, мають можливість чути «Чернігівську хвилю». Варто лишень налаштувати радіопристрій на частоту  101,2 мегагерц.
- І що з цієї хвилі долине до вух наших слухачів?
- Щогодини в радіоефірі нового інформаційно-розважального каналу транслюються новини Чернігівщини, тематичні, розважальні, молодіжні, дитячі програми та гумор. Над цим працює команда молодих, енергійних та досвідчених журналістів: Павло Солодовник, Андрій Тіток та В’ячеслав Єрмоленко, а безперебійний ефір забезпечують досвідчені звукорежисери Анатолій Федчук та Дмитро Хоружий.
- Також плануються і «врізки» місцевих районних радіоорганізацій…
- Так, звичайно! Адже ж без місцевих включень наша хвиля не буде такою «різнобарвною», якою ми намагаємося її зробити. Районне мовлення, на моє щире переконання, повинне обов’язково існувати і його треба належно підтримувати! Але все це треба робити в рамках чинного законодавства. Над цим зараз і працюємо…
- Дякую, Олеже Петровичу за роз’яснення, з почином Вас і бажаю всім подальшого розвитку  та розширення нашої з вами слухацької аудиторії.
- Будь ласка. Хочу лишень додати, що у майбутньому на слухачів чекає ще багато інших рубрик, цікавих розмов, якісного музичного супроводу і, звісно ж, місцевих новинок, - ділиться планами Олег Петрович. – Бо ми прагнемо, щоб  «Чернігівська хвиля»-101,2 FМ стала хвилею настрою тих людей, які будуть її слухати! А вже ми будемо старатися подавати їм те, що схочуть почути їхні вуха, те, що буде аналізувати їхній мозок, та те, заради чого співатиме їхня душа! Звичайно ж не будемо ми обминати і так званих «гарячих» тем…
Ну що ж, нехай так і буде, а з відгуків я знаю, що слухачі Корюківщини вже схвально оцінили програму «Свіжі новини – щогодини», звідки оперативно та об’єктивно дізнаються про події саме нашого регіону. Чималенько позитивних емоцій та чудового настрою отримали вони і завдячуючи розважально-музичній програмі «Від мелодії до мелодії», інформаційно-розважальному радіо-проекту «Бадьорий настрій» та музичним програмам для дітей і молоді.

Отже, шановні земляки, слухаймо «Чернігівську хвилю», адже як-не-як, а це – новий подих в радіо-просторі Сіверського краю!


*****

1 коментар: