понеділок, 10 лютого 2014 р.

Увага - новий тип вірусу!

Розробники антивіруса Emsisoft виявили новий тип  вірусу, який після зараження комп'ютера перетворює його в генератор криптовалюти Bitcoin.

Шкідлива програма отримала назву Trojan-Ransom.Win32.Linkup або скорочено Linkup.
На процес «видобування» Bitcoin заражений комп'ютер починає витрачати ресурси комп'ютера «гальмуючи» його роботу. По механізму своєї роботи Linkup, є трояном і потрапляє на комп'ютер жертви під виглядом безпечної програми, яку необхідно самостійно запустити. Вірус може замаскуватися під оновлення або нову програму, архів або будь-який інший виконавчий файл. Після запуску, Linkup починає себе копіювати і поширюється по всій системі і починає генерувати Bitcoin. Процес генерації потребує великих ресурсів, тому користувач спостерігає «гальмування» роботи комп'ютера, аж до повної втрати його продуктивності.
Зафіксовані часті випадки зараження комп'ютера ще й за допомогою іншого вірусу, так званого «локера», який є розповсюджувачем Linkup. Цей «локе» перехоплює контроль над доступом в інтернет і спроба зайти на будь-яку сторінку веде на сайт-обманку. На цьому, вже фейковому, сайті міститься «обвинувачення» в перегляді забороненого контенту і вимогою заплатити «штраф», для чого користувач повинен ввести номер своєї кредитної карти. На додаток до заблокованого інтернету, вкрадених даних про кредитну картку, вірус ще і встановлює Linkup. У зв'язку з цим, ми вам рекомендуємо не запускати програми, архіви та інші файли, які отримані від сумнівних осіб або викликають підозри!

Немає коментарів:

Дописати коментар