понеділок, 20 січня 2014 р.

Водохрещі 2014

І воду святили і куліш козацький їли.

Водохреща – останнє з великих свят різдвяно-зимового циклу. Довгенько дивувала нас Зимонька несезонним теплом, і ось нарешті Вищі Сили зглянулися – за кілька днів до свята температура впала до позначки 20 градусів нижче нуля. Запанували-таки Хрещенські морози!  І крига нарешті на водоймах зміцніла…
 Вважається, що 19 січня вся вода має цілющі властивості, а людина, яка скупається в ополонці, цілий рік буде здоровою.
Минулої неділі корюківчани, як і годиться справжнім вірянам, святили воду в церквах міста, а опісля - на  березі   міського пляжу. Як ніколи багато охочих приєднатися до обряду освячення води зібралося того Богоявленського дня біля місцевої водойми.  Після того, як  священик (настоятель Корюківського Свято-Вознесенського Храму отець Олександр) закінчив відправу, у воду почали пірнати всі охочі. Серед них  і літні чоловіки, і молоді жінки, і навіть діти. Були тут люди, які вже багато років займаються моржуванням, але були й ті, хто в крижану воду занурився вперше у житті!
   Традиційно, як ось уже і впродовж кількох останніх років підряд, не забули цього дня подбати про людей і представники  Корюківської Козакчої Січі. Приготовлений на вогнищі куліш у двох 50-ти літрових казанах та бутерброди-мазанки з салом, цибулею і часником всім без виключення були до смаку! Також  пропонувався козацький чай на травах, печиво й цукерки для малечі. Тож свято всі присутні закінчували у піднесеному настрої.
– Ми й надалі не будемо відступатися від цієї традиції, - стверджує головний отаман  Корюківської Козакчої Січі Анатолій Коротков. – Для нас є честю підтримувати міць Віри в душах наших земляків. Бо, як відомо: в здоровому козацькому тілі – здоровий козацький дух!

Водохрещі в Корюківці (відео):    http://alijans3000.blogspot.com/2014/01/2014.html
Немає коментарів:

Дописати коментар