неділя, 16 лютого 2014 р.

А що там у льосі ?

А що там у льосі ?


Де береться суха гниль на картоплі? Як її позбутись? Що є причиною її появи – посадковий матеріал чи ґрунт? Спробуємо відповісти на ці запитання…
НА ВІДМІНУ від гнилі мокрої, збудником якої є бактерії, суху гниль картоплі викликає специфічний грибок. Це, як кажуть, хвороба льохів і сховищ – похідний стан посадкового матеріалу і ґрунту тут ні до чого. Отож, чим більше у закладеній на зиму картоплі пошкоджених бульб ( порізаних при копанні, надбитих і обдертих при пересипанні), тим більшою є вірогідність появи на них сухої гнилі. Тому, щоб запобігти поширенню цієї хвороби, треба ретельніше перебирати картоплю перед закладанням у льохи. Причому насіннєву треба перебирати не менш старанно, ніж товарну: вражені сухою гниллю бульби не повинні потрапити у садивний матеріал! Огляд і вилучення хворих бульб необхідно здійснити восени і повторити перед садінням картоплі навесні.   Найголовнішим запобіжним і профілактичним заходом у боротьбі із сухою гниллю є дезінфекція льоху чи підвалу перед закладанням картоплі на зиму. Якщо ви цього ще не зробили, то постарайтесь встигнути до стійких морозів. Підлогу, стіни і стелю сховища треба обприскати 3-відсотковим розчином мідного купоросу, після чого побілити їх негашеним вапном.
Якщо, незважаючи на запобіжні заходи, грибок усе-таки вразив вашу картоплю, доведеться зробити її протруювання доступним у торговельній мережі препаратом, діючою речовиною якого є флудіоксоніл. У розрахунку на одну тонну картоплі береться 0,75 літра цього препарату. Досить відчутний ефект у боротьбі з сухою гниллю картоплі дає також отрутохімікат, діючою речовиною якого є іпродіон. Цього препарату треба 0,4 літра на тонну картоплі.

Немає коментарів:

Дописати коментар